• مبلمان کلاسیک چیست

  مبلمان کلاسیک و کلمه کلاسیک صفتی است که ریشه آن واژه لاتینی کلاسیکوس (Classicus) و به معنی درجه اول است. استفاده از این واژه به جنبشی به نام کلاسیسیسم (به انگلیسی: Classicism) در طی قرون ۱۷ تا ۱۹ میلادی بازمی‌گردد. کلاسیسیسم جنبش هنری و فرهنگی ویژه نیمه دوم قرن هفدهم در اروپاست. این جنبش مبتنی بر آفرینش آثار هنری و ادبی، با الهام از هنر باستان یونان و روم، و بازگشت به اصول و ارزش‌های زیبایی‌شناسی آنان است.
  می‌توان گفت که این جنبش تعریف دقیقی ندارد و در دانشنامه‌های مختلف از آن تعاریف گوناگونی ذکر شده است، اما به طور کلی کلاسیسیسم عبارت است از عقیده طرفداران تقلید از نویسندگان و هنرمندان یونان باستان یا روم و نویسندگان قرن هفدهم فرانسه.

  این واژه در ابتدا در زمنیه ادبیات و هنر به کار برده می‌شد و می‌توان آن را مکتب سنت‌گرایی در ادبیات و هنر، به ویژه تقلید از نویسندگان یونان و روم باستان دانست. از دیدگاه کلاسیک‌ها، هنر اصلی شاعر و نویسنده، و یا هر شخصی که از این سبک در کار خود استفاده می‌کند، این است که اصول و قواعدی را که پیشینیان در آثار خود آورده‌اند، به طور کامل رعایت کند تا اثر او بتواند صفت زیبا به خود بگیرد.

  با توجه به این تعاریف می‌توان گفت کلاسیک اثری است با اصالت و پایبند به سنت‌های قدیمی که با زندگی امروزی هماهنگ شده و متناسب با شرایط حال است. مبلمان کلاسیک هم از این قاعده مستثنی نبوده و می‌توان آن را یک اثر هنری دانست که برای همیشه ماندگار است، گویی که زمان در آن متوقف شده و همیشه مد روز است؛ به همین دلیل نیز می‌توان این نوع مبل را مبلی برای همه عصرها دانست که همیشه می‌تواند در منازل بدرخشد.

  مبلمان کلاسیک چیست ؟

  مبلمان کلاسیک مدل سورن
  مبلمان کلاسیک مدل سورن

  سرویس نشیمن کلاسیک

  سرویس نشیمن و سرویس مبلمان کلاسیک به واسطه زیبایی بصری و مجللی که دارند همواره مورد توجه مخاطبان خاص پسند و قشر مرفه قرار میگیرد .

  مبلمان کلاسیک در انواع

  • مبلمان استیل
  • مبلمان سلطنتی
  • مبلمان نیمه استیل

  سرویس غذاخوری کلاسیک

  سرویس نشیمن و سرویس غذاخوری کلاسیک به دلیل بزرگ بودن و وسیع بودن ابعاد آن اصولا در منز هایی استفاده می شود که دارای اتاق هایی مجزایی یا اتاق هایی با ابعاد بزرگ هستند .

  اما به دلیل زیبایی و چشم نواز بودن این سرویس غذاخوری و به دلیل استقبال بالای آهاد مردم از خرید مبلمان کلاسیک و سرویس غذاخوری کلاسیک ، تولیدکنندگان زیادی در این عرصه ظهور پیدا کرده اند و یکی از این تولیدکنندگان مجموعه مبلمان کلاسیک پولیسانت می باشد که با ارائه بهترین و به روز ترین طرح های موجود در بازار ، توانسته سهم زیادی را در بازار به خود اختصاص دهد .

  سرویس غذاخوری کلاسیک
  سرویس غذاخوری کلاسیک
  مبلمان کلاسیک پولیسانت
  مبلمان کلاسیک پولیسانت

  مبل تک نفره کلاسیک

  مبل تک نفره کلاسیک مدرن یکی از مهمترین عامل های زیبایی شناختی و جذاب منازل شما می باشد ، مبل های تک نفره به دلیل فضای کمی که اشغال می کنند اصولا به همراه یک میز جلو مبل ست شده و جهت دکور در مناطق مختلف اتاق های پذیرایی ونشیمن استفاده می شود .

  مبلمان کلاسیک در جهان

  این نوع از مبلمان در دنیا نیز طرفداران زیادی داشته و یکی از کشور های مطرح در این مسئله کشور ایتالیا و کشور مصر می باشد که همواه در این نوع از مبلمان پیشرو و خلاق می باشند .

  مقالات مرتبط

  تعداد دیگاه های زباله دان برای این پست : 0 کامنت

  بدون دیدگاه برای پست " مبلمان کلاسیک چیست "

  شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید